E-doręczenia w placówkach oświatowych

Co to są e-Doręczenia?

E-Doręczenia to elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Przez wiele lat, zmagaliśmy się z koniecznością ścigania listonoszy po ulicach lub jeździć na pocztę ze zwrotką znalezioną w skrzynce. Na szczęście, te czasy powoli odchodzą w przeszłość.

Jakie są korzyści z korzystania z e-Doręczeń?

Plan jest taki, aby wszyscy korzystali z tej szybkiej, ekologicznej i zdrowszej dla naszego zdrowia psychicznego formy wymiany informacji. Zarówno obywatele, firmy, jak i osoby zarządzające podmiotami publicznymi będą mogły korzystać z e-doręczeń.

E-doręczenia w placówkach oświatowych

Kogo dotyczą e-Doręczenia i w jakich terminach?

E-doręczenia w placówkach oświatowych powinny zostać wprowadzone już wkrótce, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dokładnych terminów, zachęcam do pobrania mojego bezpłatnego e-poradnika. Jest on przeznaczony dla dyrektorów, wicedyrektorów i wszystkich osób zarządzających placówkami oświatowymi (zarówno publicznymi jak i niepublicznymi).

Pobierz bezpłatny poradnik “E-doręczenia”

.

Podstawa prawna dla E-doręczeń

Podstawą prawną działania rejestrowanego doręczenia elektronicznego są: rozporządzenie UE eIDAS i ustawa o doręczeniach elektronicznych UoDE.